Boris Caban

Vitajte na stránkach mojej fotogalérie!


K fotografovaniu ma pritiahol môj otec, keď som mal 14 rokov. Po ňom zdedený fotoaparát Flexaret mám z nostalgie dodnes. Pri otcovi som pričuchol k „mokrému procesu“ (vývojka, voda, ustaľovač) k maminej veľkej radosti, pretože fotokomora - čiže kúpeľňa bola obsadená dosť často.

Najprv ako fotoamatér, neskôr v podniku BEZ Bratislava už ako fotograf na propagácii a pre podnikové noviny. Potom vo firme T-centrum, kde som sa venoval grafike a aj fotografii. Tam som po prvý krát fotil väčšiu akciu, majstrovstvá Európy v Judo.

K fotožurnalistike a grafike som sa dostal aj vo vydavateľstve Ecopress. Bolo to v rokoch 2011 až 2013. Okrem hlavného denníka Hospodárske noviny, oddelenie B2B vydávalo deväť časopisov. Boli to: Stratégie, HoReCa, Obchod, Sestra, Diabetik, Lekárske listy, Zdravotnícke noviny, Investor a Run. Pre všetky tieto periodiká som farebne upravoval obrázky, ktoré v nich boli použité. Na starosti som mal aj spracovanie inzercie a tlačové výstupy. Okrem toho som pre všetky časopisy vrátane HN aj fotografoval, takže tých tlačoviek, rozhovorov, reportáží, konferencií a rôznych eventov bolo neúrekom.

Momentálne sa venujem fotografii a grafike na voľnej nohe. Ak Vás moje fotografie zaujmú, budem rád.Boris Caban